
Wszyscy wiemy, że trzeba segregować odpady. Jednak nie wszyscy rozumiemy, dlaczego powinniśmy to robić dla siebie, naszych bliskich i planety. A już bardzo niewielu z nas jest pewnych, jak to robić prawidłowo. Czy wiesz, że właśnie Ty możesz stać się częścią rozwiązania tego problemu?
Pobierz i przeczytaj e-book “Segreguję śmieci, inspiruję w sieci”, a zobaczysz jak proste, ekscytujące i satysfakcjonujące może być inspirowanie innych do bycia eko. Pokażemy Ci, jak to robić w sieci na przykładzie promowania segregacji na 5 frakcji. Ściągnij e-booka i działaj inspirując innych!
To o co chodzi z tym “Segreguję śmieci, inspiruję w sieci”?
“Segreguję śmieci, inspiruję w sieci” >>pobierz e - book << - to kampania edukacyjna, którą chcemy promować wiedzę nt segregacji odpadów, ale jednocześnie zachęcić Cię do wsparcia nas w realizacji tego celu. Chcemy pokazać, jak zostać eko inspiracją dla znajomych poprzez promowanie wśród nich prawidłowych eko nawyków. Przyłączyło się do nas już kilkanaście eko influencerek. W listopadzie na swoich kontach społecznościowych pokażą, jak dzielić odpady na 5 frakcji; obalą mity nt. segregacji i przedstawią, jak działa system recyklingu. Te informacje znajdziesz u:
- Oli Brzeskiej-Czajkowskiej (@eko.alternatywa),
- Darii Rogowskiej (@ekocentryczka),
- Pauliny Górskiej (@eko.paulinagorska),
- Magdaleny Piotrowskiej (@crush_on_trash),
- Kamili Sulek (@domwszczerympolu),
- Olgi Kogutnickiej (@jakmniej),
- Kasi Wągrowskiej (@kasia_ograniczamsie),
- Sylwii Panek (@mama.chemik),
- Marty Zwolińskiej (@marta_pocotoeko),
- Moniki Michalskiej (@pani_od_odpadow),
- Elizy Sobczuk (@pokoleniezerowaste),
- Agnieszki Krakos-Gorący (@prostaorganizacja),
- Sylwii Majcher (@sylwia_majcher_eko),
- Dominiki Lenkowskiej-Piechockiej (@whowillsavetheplanet)
- Magdaleny Franczak (@zielonaferajna).
Teraz czekamy na Ciebie! 🙂
Kliknij w zdjęcie poniżej i pobierz e -book.

Ale dlaczego segregacja odpadów?
Bo to nasza wspólna sprawa - dzięki niej zmniejszamy ilość śmieci na wysypiskach i ograniczamy zużycie surowców naturalnych; mamy też wpływ na redukcję emisji gazów cieplarnianych i zanieczyszczeń towarzyszących wydobyciu rud czy wytwarzaniu produktów. Tak naprawdę nazywanie śmieciami rzeczy, które wkładamy do pojemników na recykling, to pomyłka - mogą one stanowić surowiec do produkcji nowego papieru, butelek czy słoików. Dzięki temu, że wkładamy wysiłek we wstępną segregację surowców, wspieramy proces recyklingu i ułatwiamy im dotarcie do zakładów przetwórczych, gdzie zyskują nowe życie.
No to jeszcze raz - na czym polega problem?
Tyle że… wielu Polakom wcale nie chce się segregować odpadów. Brak oznaczeń na produktach i ich opakowaniach też nie pomaga w segregacji, bo musimy sami wiedzieć, gdzie który surowiec ma trafić. Brakuje nam więc i motywacji (bo kary i rosnące rachunki za wywóz śmieci to mało efektywny “kij”), i wiedzy, jak podejść do tego tematu.
A kiedy trwa ta kampania?
Prace nad nowymi technologiami ciągle trwają. Naukowcy z całego świata prowadzą badania nad akumulatorami przyszłości, które będą w stanie zasilać ciągle zwiększające się zapotrzebowanie na źródła energii. Akumulatory magnezowe, grafenowe czy technologia SALT, która jest rozwinięciem akumulatorów litowo-jonowych są obiecującymi światełkami w tunelu, ale na rewolucję na rynku energetycznym na razie ciągle musimy zaczekać.
Aktywnie promujemy kampanię do 6 grudnia br., ale po jej zakończeniu wielu Polaków nadal będzie potrzebowało wiedzy i motywacji do segregowania odpadów. Tu wkraczasz Ty - uzbrojona w wiedzę i gotowa do pomocy. Nie wiesz, jak zostać eko aktywistą i edukować swoją rodzinę, przyjaciół i znajomych? Zobacz e-booka “Segreguję śmieci…”. To kompendium informacji nt. segregacji oraz wskazówek dotyczących komunikacji w sieci, które krok po kroku pokaże Ci, jak tworzyć kontent edukacyjny i promować ideę recyklingu, nawet wśród tych najbardziej opornych. Możesz go ściągnąć, klikając w poniższy link >>pobierz e - book <<.
Pobierz również e-book "Turystyka less waste w Kampinoskim Parku Narodowym” i dowiedz się jak być turystą w duchu less waste.