Widok zalegających w szufladach zużytych baterii nie jest nikomu obcy; w większości domów te małe przedmioty upychane są po kątach, jakbyśmy nie mieli pomysłu, co z nimi zrobić. W swojej najnowszej kampanii „Bezpiecznie z bateriami” RLG przypomina, gdzie znajdziemy punkty zbiórki tych niebezpiecznych odpadów; wyjaśni też, dlaczego nie wolno ich wyrzucić do zwykłego kosza.
Kampania edukacyjna rusza 15 lutego. Wiedzą nt. bezpiecznego postępowania z bateriami podzielą się w sieci Joanna Baranowska (@organiczni_eu), Hania Dzióbek (@ecoedu.kids), Piotr Kostecki (@tata_feminista), Łukasz (@_whos_your_daddy_), Marta Młyńska (@marta_mlynska_szkolenia), Agata Skjold (@pomyslowamama_pl), Przemek Staroń (@przemek_staron), Karolina Szymańska (@our_little_adventures), Kasia Wągrowska (@kasia_ograniczamsie), Ola Wołkowska (@jaklubimy). Wystarczy śledzić ich konta, aby otrzymać solidną dawkę informacji w bardzo przystępnej formie.
Z kolei na Dzień Baterii, który przypada 18 lutego, RLG przygotowało wyjątkową niespodziankę. Wówczas do Bajek Martiego, które znajdziecie na platformach: YouTube i Spotify (@elektro3000), dołączy słuchowisko rozpisane na 8 postaci. Tym razem w nagraniu wzięli udział pracownicy RLG, którzy, by wesprzeć akcję, sięgnęli do pokładów dobrego humoru i odważyli się wystawić na próbę własne umiejętności aktorskie. Dzięki nim do dzieci trafi bajka edukacyjna, która w ciekawy sposób objaśnia zasady bezpiecznego postępowania z bateriami.
Jeśli wiesz doskonale, że możesz zanieść zużyte baterie do specjalnych pojemników ustawionych w marketach, urzędach czy szkołach, a także oddać je do PSZOK-u, przypominamy tylko, że baterie są poddawane recyklingowi. Można z nich odzyskać takie surowice, jak papier, plastik, żelazo, aluminium, nikiel, kobalt czy kadm. Pamiętajmy, że aby chronić środowisko, a także nas samych, powinniśmy zadbać o właściwe zagospodarowanie tych niebezpiecznych odpadów, bo mogą one skazić wodę i glebę.