Kategoria Artykuł

“SPRAWA: Odpady” – czyli na tropie odpadów zaginionych w środowisku

61% Polaków uważa segregację odpadów za jeden z najprostszych sposobów dbania o środowisko. A mimo to w polskich lasach, parkach, na brzegach rzek czy w przydrożnych rowach wciąż leżą tysiące porzuconych butelek, puszek i opakowań. 3 na 4 Polaków widziało te odpady w naturze w ciągu ostatniego tygodnia i budzi to w nas silne negatywne emocje. Jak zatem rozwiązać ten problem, a jednocześnie pokazać, jaką wartość ma prawidłowa segregacja odpadów?

Łap dobrą energię, segreguj baterie!

Czujesz, że brakuje Ci energii i marzysz już o wiośnie? Z okazji zbliżającego się Dnia Baterii mamy dla Ciebie wyjątkowe „doładowanie” – darmowy e-book i inspiracje od naszych ekspertek, jak poprawić sobie humor i wzmocnić witalność, a przy okazji… pozbyć się z domu pewnych niebezpiecznych odpadów. To… zaczynamy! Łap dawkę pozytywnej energii! W e-booku zebraliśmy dla Was wskazówki od dietetyczki, trenerki, psycholożki, mistrzyni kulinarnej, twórczyni napędzanej działaniami kreatywnymi, a także ekspertki, która na co dzień podpowiada, jak uporządkować przestrzeń, aby nie drenowała nas z energii.

Śmieci przemówiły na Dworcu Centralnym: “Weź mnie posegreguj!” Reakcje przechodniów zaskakują  

Tym razem jej bohaterowie, odpady z charakterkiem, które możecie kojarzyć ze spotów z gwiazdami, wyruszyły na Dworzec Centralny i Bulwary Wiślane w Warszawie. Ekipa w składzie: kartonik po soku, szklana butelka, ogryzek jabłka, torebka po chipsach i bombonierka miała niezmienny cel: za wszelką cenę trafić do odpowiedniego kosza do segregacji.

Piknikuję, segreguję!

Lato, słońce i piknikowy koc – brzmi jak plan? My też to uwielbiamy! Ale wiemy, że beztroskie chwile w plenerze często kończą się… stertą śmieci. Kampania „Piknikuję, segreguję!” to gotowy przepis na piknik, który zostawi po sobie nie tylko dobre wspomnienia, ale i czystą przestrzeń wokół. Przepisy, inspiracje i praktyczne eko-wskazówki już czekają, dostępne w formie bezpłatnego e-booka, który pobierzesz bez podawania żadnych danych.

Znajdź dobrą energię z Olą Żelazo! Kampania o bateriach i… wewnętrznej równowadze

Zapraszamy do kolejnej odsłony kampanii edukacyjnej „Znajdź dobrą energię, segreguj baterie!”. Pokazujemy w niej, jak prawidłowo postępować z bateriami i dlaczego to takie ważne. Tym razem, z okazji Dnia Ziemi, ale też z intencją poszukania dobrej energii po świętach, do współpracy zaprosiliśmy Olę Żelazo – instruktorkę jogi, trenerkę i promotorkę zdrowego stylu życia.